194 de absolvenți ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani au primit gradul de sergent major

Share

Ceremonia de acordare a gradului de sergent major pentru absolvenții promoției cu numărul 41 ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani a avut loc vineri, 26 iunie, la sediul instituției.

Cei 194 de absolvenți, dintre care 12 fete, au încheiat cu succes perioada de pregătire și au făcut primul pas în cariera militară, odată cu acordarea gradului de sergent major.

Ceremonia s-a desfășurat de Ziua Drapelului Național, simbol al identității, unității și sacrificiului românesc. Sub faldurile tricolorului, noii subofițeri au primit confirmarea pregătirii profesionale și a angajamentului față de misiunile pe care le vor îndeplini.

Șeful promoției a încheiat studiile cu media de absolvire 9,88.

Festivitatea a reprezentat un moment de mândrie pentru absolvenți, cadrele didactice și instructorii care i-au pregătit, precum și pentru familiile absolvenților, care le-au fost alături.

Noutăți

Publicitate

Servicii deratizare, Dezinsectie, Dezinfectie

Mutari Mobila Bucuresti
    bijuterii si accesorii
    SEEFF x FIATA REU 2026

Stiri din Oltenia